שערים לבית

 בחירת שערים לבית – המדריך המלא 

שערים הם הישורת הראשונה של אורחים וגורמים זרים המבקשים להיכנס למתחם הביתית שלכם. לכן, בחירתם חשובה מאד משני טעמים: גם לאספקת הגנה מרבית על השטח וגם על מנת להציג אותו כמקום מעוצב, יפה, עם רצף הגיוני של דקורציות. במאמר זה תוכלו ללמוד כיצד לבחור שערים לבית כך שתושג 100% התאמה בינם לבין הגדרות ויתר הרכיבים החיצוניים שעוטפים את המרחב. בהצלחה!

בחרו את השערים על פי תבנית ידועה מראש המבטאת סממן חיצוני ביתי קיים

אם יש לכם גדר, בחרו את השער לפי העיצוב שלה. אם יש לכם מעקה כניסה לבית בחרו את השער על פי העיצוב שלו. מאד חשוב שיהיה קשר דקורטיבי בין מעטפת הכניסה לבית לבין השער. ככה, הרכיבים הללו יהוו המשך דקורטיבי האחד של השני ומובטחת חזית בית מעוצב לדוגמה, אם יש לכם גדר אלומיניום בעלת 2 שורות, בחרו שער שייראה בדיוק כך ובאותו הגוון. לא כל גדר ניתנת להתאמה עבור שער. למשל גדר תיל דקה אינה ניתנת לשילוב חד ערכי עם שער, ובוודאי שלא גדר חיה. במקרים אלו, נסו למצוא את ההתקן שהכי דומה לרכיבים הללו על מנת ליצור רצף עיצובי קוהרנטי. היעזרו בהדמיית מחשב בהתאם לצורך.

בחרו את השערים בהתאם לפונקציונאליות שלהם

במידה וזהו שער מכני ללא חשמל, ודאו כי ביכולתכם לעצור אותו במו ידכם בהינתן רוחות וסופות. איך בודקים זאת? אם זה שער גרירה קלה הוא ניתן לבלימה. אם זה שער שכבד לכם מדי להחזיק יהיה קשה יותר לבלום אותו במזג אוויר סוער. כשהשער חשמלי מצטרפת דרישה דומה ממכון התקנים הישראלי, שמהווה את לשון החוק בנושא שערים: עליהם להיות אפשריים לעצירה במהלך ההפעלת החשמלית. כלומר, אם פתחנו או סגרנו ואז התחרטנו, נוכל לבטל את הפעולה באמצעות התייצבות בין הדלת הנסגרת לבית משקוף השער ולעצור את הראשונה עם היד. אכן, במכון התקנים, שער שהותקן לו מנוע שממהר אותו מד, עד כדי חוסר יכולת לעצרו ביד, הוא שער בלתי תקין. 

בחרו בשערים עמידים שצפויים להחזיק מעמד לאורך שנים רבות

שערים מהווים קנייה חד פעמית למשך עשרות שנים. ההוצאה יקרה, ולכן מאד חשוב לוודא שבחרתם מוצר עמיד, לא מחליד, ללא צבע מתקלף, ועוד. רק שער 100% עמיד יזכה אתכם במקסימום בטיחות ובערובה שלא תצטרכו להחליף בזמן הקרוב את ההתקן. 
 
 
עשוי לעניין אתכם גם: עבודות ברזל ופרופיל בלגי