מקלחונים

 אפיון חכם של מקלחונים בחדר האמבטיה

בחירת מקלחונים עבור חדר האמבטיה מומלץ לעשות במסגרת אפיון תכנוני מקיף. במאמר זה תוכלו ללמוד כיצד לעצב את מראה המקלחון שלכם ולאתר אותו בחנות מקלחונים ייעודית. בשונה מהתקני רחצה אחרים שהם גיגיות, כמו אמבטיות וכיורים, המקלחון הוא התקן אנכי. בשל כך, הוא מכיל אלמנטים של הגיגיות שימוקמו בסמוך לו אבל הוא גם מכיל אלמנטים של פתרונות אחסון כמו ארונות ומגירות בשל כך שיש לו זוג דלתות קדמי ונראה לעין. במאמר זה תוכלו ללמוד כיצד לבחור מקלחון בהתבסס על עיצוב הגיגיות בחדר האמבטיה, וגם על עיצוב הארונות ולהטמיע בדיוק את התקן הרחצה הרצוי בחדר שלכם מבחינה דקורטיבית.

אפיון דלתות המקלחון

בהיבט הדקורטיבי, זהו הרכיב החשוב ביותר במקלחון. למעשה, אותו בלבד רואים כאשר הוא סגור, ולכן מאד חשוב להשקיע מחשבה בבחירתו. אנו ממליצים להשוות לדלתות קיימות בחדר שלכם, ובראשן דלתות הארון. בכך, תקבלו פרספקטיבה כיצד דלת המקלחון שלכם צריכה להיראות. מומלץ לבחור בדלת שקופה או בדלת זכוכית בעלת נטייה גונית לגוון של דלת הארון שלכם. ידית דלת המקלחון – מומלץ שתיראה זהה לידית דלת הארון על מנת לייצר המשך דקורטיבי למרחב בחדר. הזהות צריכה להיות גם בצורה שלה וגם בגוון. אנו ממליצים לבחור דלתות רבע מעגל אם החדר שלכם מתאפיין בצורות עגולות במרחבו או דלת מלבנית אם הוא מתאפיין בצורות קודקודיות.

אפיון שיש הפנים של המקלחון

אנו ממליצים לאפיין את השיש עם דמיון לשיש גיגית האמבטיה, הכיור וכמובן חיפויי הקיר הסמוכים להתקני הרחצה הללו. אם השיש שלכם לבן בגוון שלו, בחרו שיש לבן גם למקלחון. אם עיצוב השיש כהה, בחרו בגוון כהה זהה עבור המקלחון. בכך, אתם יוצרים זהות גם באריחי השיש בחדר האמבטיה ויוצרים מרחב דקורטיבי בעל עקביות ברורה. אנו ממליצים להקפיד גם על הטקסטורות: בחירת אריח ברמת מבריקות זהה לרמת המבריקות הקיימת, ובחירת מרקם זהה: חלק או מחוספס, בהתאם.

ההמלצה – תמיד להעדיף מקלחון פינתי

מקלחון פינתי חוסך המון מקום בחדר האמבטיה בין אם הוא גדול ובין אם הוא קטן. הוא מאפשר לכם להטמיע ברחבי המרצפות התקני אחסון רלוונטיים ובכך אתם מבטיחים תכנון חכם של חדר הרחצה. כשהמקלחון בפינה, גם יש לכם יותר מקום וגם החדר בנוי טוב יותר ברמה התכנונית.