דלתות פנים

 כל מה שרציתם לדעת על תכנון עיצובן של דלתות פנים ביתיות

דלתות פנים מעוצבות מסייעות לקיבוע נוסחת עיצוב ביתית מרהיבת עין. בבתים רבים בהם העיצוב נמצא בשלביו הראשונים, נהוג להתחיל לעצב את דלתות הפנים על מנת לקבוע את אופים הדקורטיבי בקלות וביעילות. כשאתם מבקשים לקבוע מה יהיה עיצוב הפנים של דלתות פנים, יש לבדוק את הנושא מכמה פרמטרים עיקריים.

סגנון הדלת

סגנון הדלת מתייחס לסוגי דקורציות בתחום עיצוב הפנים: בורגניות לעומת כפריות. דלת המסוגננת באופן בורגני היא כזו אשר הפלטה שלה חלקה, ולרוב בפורמט מבריק. עליה – נהוג להטמיע צוהרים, חלונות דלת שקופים בצורות ובעיצובים ייחודיים. המשקוף של הדלת מלבני או מלבני כפול, עם קדקוד 90 מעלות. בדלת המסוגננת באופן כפרי הפיתוחים והגילופים של הפלטה הם שמסמלים מוצר זה. גם מוטיב המשקופים העגול או המלבני עם הקצוות המעוגלים תופס חלק נכבד בעיצוב מסוג כזה.

צביון הדלת

דלתות פנים ניחנות בצביון עיצוב המשתנה זה מזה בהתאם לגוון. דלתות פנים בעלות גוון סובב חום עץ, כולל כתום או אדום, מסמלות צביון עתיק, ודלתות בעלות צבעים בהירים סובבי לבן מסמלות צביון חדיש, או בלעז מודרני. על אף שרבים משייכים סגנון בורגני לצביון מודרני ועיצוב כפרי לצביון עתיק, בפועל אין זה כך. דלת בכל סגנון עיצוב יכולה להתעצב בכל צביון ולהיפך: דלתות לבנות יכולות להיבנות כך שהליטוש הסופי ייראה כפרי, ולא בהכרח בורגני, וכך גם דלתות עץ, להן בדרך כלל משוועים מראה כפרי.

פרזול, גומיות, אקוסטיקה

פרזול הדלת מורכב מ- 2 רכיבים עיקריים: הידית שלה ומערכת צירי הפתיחה. חשוב לבחור אותם שיהיו עשויים ממתכת אלחלד עמידה והבעלת עיצוב המשתלב עם הפלטה של הדלת. מומלץ לבצע את ההתאמה בין 2 רכיבים אלו באמצעות הדמיית מחשב של חנות דלתות פנים. גומיות הן ההתקנים הסובבים את הדלת ואת שלושת המשקופים שלה בצדדים ובתקרה על מנת ליצור טריקה שקטה. הן מותקנות כפול, גם בדלת וגם במשקופים על מנת שלא ייווצר רעש בעת הטריקה. אקוסטיקת איכות נובעת בין השאר מגומיות אלו, אבל גם מאיכות חומרי ייצור המוצר, עת טבעי, פולימר או אלומיניום, הידועים כחומרים בעלי יכולת אטם מהטובות ביותר בשוק.