מטחנת קפה לבית

מטחנת קפה לבית

בין אם אתם עומדים להשתמש במכונת קפה ובין אם לא, את אבקת הקפה בה משתמשים ניתן, ורצוי לייצר לבד. ראשית כל, הדבר מבטיח מעל לכל ספק סביר שהאבקה שתייצרו תהיה בוואקום. מדוע? משום שביחידה של מטחנת קפה ישנו תא שאיבה עם משאבה לסינון חומרים זרים, והשארת רק האבקה שנטחנה בתוך המכל. שנית, זה חסכוני יותר. אריזת קפה היא אריזת ואקום ביום הרכישה, אבל מיום הפתיחה היא כבר לא כזו, גם אם משתמשים בניילון נצמד ובגומייה. מכאן ואילך יש לכם גרגירי אבקה שעלולים לאבד מהטריות שלהם. במטחנת קפה מייצרים כמה שצריך בכל פעם. שלישית, זה מעניק סיפוק כשאת הקפה אתם מייצרים והוא לא נעשה עבורכם על ידי חברת מותג. כיצד תדעו אלה מטחנות קפה לבחור לבתים שלכם?

בורר מצבים לשינוי מהירות הטחינה

מטחנת קפה ממוצעת נעה במהירות קבועה שלא ניתן לשנות. עבודה עם הרבה פולי קפה במטרה להכין קפה להרבה אנשים (למשל למשפחה כולה או לקהל האורחים בחג) מצריכה טחינה מהירה כשהכמות גדולה. מאידך, כאשר אתם עובדים עם מעט פולים, המהירות האטית היא שתתאים. לכן, הטוב ביותר הוא להיעזר בבורר מצבים אשר ניתן לשנות על פי כמות הפולים הנדרשת.

דוסר אוטומטי – יתרון

דוסיניג היא הפעולה בה מוזגים את האבקה הטחונה לכלי הקיבול. ברוב המכונות זה נעשה באמצעות ידית שפוערת חור קטן במטחנה, ממנו האבקה נשפכת לכוס או למסנן קפה. כשהדוסינג אלקטרוני ניתן למזוג את האבקה ללא מאמץ לאחר שנטחנה, ללא צורך להשתמש בידית מכנית.

מכל יצירת ואקום – יתרון

מכל זה הוא מכל עם חריר ומשאבה, אליו ניתן למזוג את האבקה שטחנתם ולשאוב ממנה חומרים זרים כגון חמצן וחנקן. בדרך זו אתם זוכים למארז ואקום ומקרבים את טעמו הסופי של הקפה להיות כמו של היצרניות המקוריות הגדולות אשר מספקות מארזי ואקום בקפה שלהן.

מטחנה מפורזלת – יתרון

בדגם מפורזל של המטחנה ניתן להניח את כלי הקיבול מתחת לפתח הוצאה האבקה במקום להחזיק אותו ביד. ישנן מטחנות קפה ביתיות בהן אביזר זה מספק מקום רק לכלי עצמו, ואת הידית אתם צריכים להחזיק. מה היתרון? זה יאפשר לכם להחזיק את הכלי ישר לצורך מילוי מדויק, ללא בזבוז יקר של אבקת קפה.