התקנת ארונות לחדרי ילדים

התקנת ארונות לחדרי ילדים

במאמר זה נדגים כיצד להתקין ארונות לחדרי ילדים. ראשית כל, מומלץ מאד לאפשר לילדים שלכם מגורים ברווחה ולא בצפיפות, וזה אומר שצריכה להיות השפעת מינימום של הארון על תפוסת המקום. השפעה שכזו ניתנת להגשה רק אם הארון נחצב בקיר. על מנת לקבל לידיכם ארון חצוב בקיר, תצטרכו לבדוק האם ניתן לחצוב במי מקירות החדר. הבדיקה נעשית באמצעות קבלן שיפוצים או באמצעות איש טכני מטעם חנות הארונות. גם אם הקיר ניתן לחציבה, הם יבדקו האם בעובי הקיר יש תשתיות כמו מים, חשמל או גז וימסרו לכם חוות דעת עד איזה עומק ניתן לחצוב בקיר.
 
תכננו את מבנה הקיר שלכם: עד אלו ממדי אורך ורוחב תרצו שהארון שלכם ייבנה?
 
כמובן שאפשרות המקסימום היא לעטוף את הקיר כולו בארון, אבל לא בטוח שתוכלו ותרצו לעשות זאת. אם, למשל, הקיר הזה צריך להכיל גם מזנון, פינת משחקי ילדים צריכה להיות מוצבת בו, או שאפילו תכננתם לתלות עליו תמונה, לא תוכלו להשתמש בכולו, ותצטרכו לאפיין מידות אורך ורוחב שבהן ורק בהן ייכנס הארון, והן מבחינתכם מידות המקסימום שלו.
 
הזמנת הארון
 
את הזמנת הארון עושים באמצעות עיון בקטלוג, שם תוכלו לבחור ארון על פי העיצוב הנדרש לכם, כך שגם יהיה לפי שביעות רצונכם וגם יתאים לחדר הילדים. הזמנת הארון כרוכה גם בהזמנת התקנה. השתדלו לקבוע תאריך בו תהיו בבית שעות ארוכות על מנת שתוכלו ללוות את הטכנאי ולבדוק את הארון בסיום ההתקנה במעמד השתתפותו.
 
התקנת הארון
 
במידה והזמנתם חציבה, טכנאי החציבות יקדים את טכנאי הארונות הזזה ויבצע את החציבה בשעות המותרות על פי חוק באמצעות פטישונים וג'קסונים ייעודיים. החציבה תיעשה בדיוק על פי מידת הארון, ובסוף היום הוא יוטמע כמו פאזל בחור החציבה אשר נוצר לכם בקיר. אחרי ההטמעה, יכוונו הטכנאים את הארון ויצקו בטון או גבס (תלוי ממה הקיר שלכם עשוי) להשלמת הטמעת הארון וייצובו. לאחר מכן, הארון ייבדק, ובמידה ודלתותיו ייפתחו עקום או חורק, יתבצעו איזונים נוספים לארון עד אשר תקבלו לידיכם ארון ישר פלס ועובד כחדש.
התקנת הארון נעשית בידי אנשי מקצוע מן המעלה הראשונה שכבר התקינו עשרות ארונות בבתי לקוח!